Urologia

Urologia

Urologia to dziedzina medycyny specjalistycznej i chirurgii zajmująca się chorobami męskiego i żeńskiego układu moczowo-płciowego.

Zaburzenia w obrębie miednicy należą do dolegliwości obniżających jakość życia cierpiących na nie pacjentów i pacjentek.

Pacjenci cierpiący na nawracające zakażenia dróg moczowych (nZUM, ang. rUTI), śródmiąższowe zapalenia pęcherza (IC/BPS) czy zapalenia pęcherza po radioterapii lub chemoterapii mają uszkodzony nabłonek przejściowy pęcherza, co wywołuje silny ból i stan zapalny.

IBSA, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, oferuje różnego rodzaju produkty zawierające kwas hialuronowy i siarczan chondroityny w postaci ampułko-strzykawek do wlewów dopęcherzowych i miękkich kapsułek doustnych, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom nabłonka przejściowego dróg moczowych (urotelium), usprawniając jego proces gojenia.

IBSA poświęciła także uwagę dolegliwościom specyficznym dla mężczyzn, takim jak zaburzenia erekcji (ED) i opracowała innowacyjną postać leku - lamelki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (ODF, ang. orodispersible film).
 

W przypadku niektórych chorób pochwy, takich jak świąd czy łagodne zmiany zanikowe pochwy, pacjentki mogą odnieść korzyści z zastosowania leczenia miejscowego kwasem hialuronowym.
 

IBSA: Uro-gynaecology

Uwaga: informacje zawarte na tej stronie internetowej oraz sekcje dotyczące określonych problemów zdrowotnych służą wyłącznie celom informacyjnym i mają na celu zachęcanie do relacji między lekarzem a pacjentem, a nie zastępowanie ich. Podane zalecenia mają charakter ogólny: określone leki i terapie muszą być przepisywane wyłącznie przez lekarzy.