Urologia

Urologia

Zaburzenia w obrębie miednicy należą do najbardziej przykrych dolegliwości obniżających jakość życia cierpiących na nie pacjentów i pacjentek. Urolodzy i uroginekolodzy opiekujący się tymi pacjentami wiedzą doskonale jak trudne bywa leczenie takich stanów.

Pacjenci cierpiący na nawracające zakażenia dróg moczowych (rUTI), śródmiąższowe zapalenia pęcherza (IC/BPS) czy zapalenia pęcherza po radioterapii lub chemoterapii mają uszkodzony nabłonek przejściowy pęcherza, a zawarte w moczu substancje drażniące przedostają się do tkanek podśluzówkowych wywołując silny ból i stan zapalny.

IBSA oferuje w tym segmencie następujące produkty:

  • ampułkostrzykawki  zawierające kombinację kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, która po podaniu do pęcherza może zapobiegać uszkodzeniom nabłonka przejściowego i przyspieszać proces gojenia się;

W ostatnim czasie IBSA poświęciła także uwagę dolegliwościom specyficznym dla mężczyzn, takim jak zaburzenia erekcji (ED) i opracowała innowacyjny preparat zawierający sildenafil w postaci lamelek ulegających rozpadowi w jamie ustnej (ODF).  Jest to innowacyjny system podawania leku, który umożliwia szybkie wchłanianie  substancji czynnej w jamie ustnej i nie wymaga użycia wody podczas stosowania leku, dzięki czemu pacjenci lepiej tolerują lek i przestrzegają zaleceń terapeutycznych.

Uwaga: informacje zawarte na tej stronie internetowej oraz sekcje dotyczące określonych problemów zdrowotnych służą wyłącznie celom informacyjnym i mają na celu zachęcanie do relacji między lekarzem a pacjentem, a nie zastępowanie ich. Podane zalecenia mają charakter ogólny: określone leki i terapie muszą być przepisywane wyłącznie przez lekarzy.