Medycyna rozrodu

Medycyna rozrodu

Medycyna rozrodu to prawdopodobnie jeden z najczęściej dyskutowanych obszarów nauk medycznych, jako że niepłodność to istotne zagadnienie naukowe i społeczne na przestrzeni całej historii ludzkości, a trudności w poczęciu potomstwa były od zawsze poważnym problemem z jakim zmagają się pary na całym świecie. Szacuje się, że dla 15% par w Europie i USA, 12,5 % par w Chinach i około 10% par w krajach Bliskiego Wschodu chęć posiadania dziecka zmienia się w poważny problem i ciężką walkę, które mogą wiązać się z ogromnym obciążeniem psychicznym.

Wśród przyczyn niepłodności wymienia się m.in.: niewystarczającą ilość i jakość plemników, nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu jajników czy macicy. Zakłada się taki sam procentowy udział czynników leżących po stronie kobiety, jak i mężczyzny. W ok. 20% przypadków pomimo szerokiej diagnostyki nie udaje się jednoznacznie określić powodów niepłodności.

Wśród metod diagnostycznych równie ważny, co badanie płodności kobiety i mężczyzny, jest szczegółowy wywiad lekarski. Niekiedy przyczyny nie leżą po stronie anatomii, tylko po stronie psychiki i podejścia emocjonalnego pacjentów do problemu niepłodności. Wśród metod leczenia stosuje się leczenie chirurgiczne, indukcję owulacji oraz techniki rozrodu wspomaganego, jak inseminacja domaciczna czy zapłodnienie pozaustrojowe. Najwłaściwsza forma leczenia jest dobierana przez lekarza w zależności od przyczyny niepłodności.

Portfel produktów IBSA z tego segmentu zawiera innowacyjne produkty wysokiej jakości służące do kontrolowanej hiperstymulacji jajników (COH) i wsparcia fazy lutealnej (LPS) w programach wykorzystujących techniki wspomaganego rozrodu (ART).

IBSA  opracowała kilka preparatów farmaceutycznych zawierających wysoko oczyszczone gonadotropiny pochodzenia ludzkiego (HP-FSH, HP-hMG, HP-hCG) dzięki innowacyjnemu procesowi oczyszczania, który pozwala na uzyskanie grupy izoform  inspirowanych naturą, przy jednoczesny zapewnieniu najwyższego poziomu czystości.

Dzięki technologii IBSA, dostępna jest obecnie nowa postać progesteronu przeznaczona do podawania podskórnego, która zapewnia wsparcie fazy lutealnej w programach technologii wspomaganego rozrodu.

Uwaga: informacje zawarte na tej stronie internetowej oraz sekcje dotyczące określonych problemów zdrowotnych służą wyłącznie celom informacyjnym i mają na celu zachęcanie do relacji między lekarzem a pacjentem, a nie zastępowanie ich. Podane zalecenia mają charakter ogólny: określone leki i terapie muszą być przepisywane wyłącznie przez lekarzy.